OPS Dolsk

Świąteczne spotkanie wspólne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok kojarzą się z radosnymi  przeżyciami, są to najbardziej oczekiwane chwile. W grudniowe dni i wieczory snujemy refleksje nad tym, co minęło i planujemy przyszłość. Łamiemy się opłatkiem, śpiewamy piękne, polskie kolędy, zastanawiając się nad wiarą prostych pasterzy, którzy bez wahania uwierzyli, że w betlejemskiej stajni narodził się Bóg.

W naszej Gminie jest piękna tradycja organizowania spotkań świątecznych, mająca na celu integrację środowiska lokalnego. W dniu 20 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie pod nazwą „ Wspólne kolędowanie” realizowane w ramach działań środowiskowych projektu systemowego „Chcesz-możesz” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Spotkanie odbyło się w Sali Bankietowej Villa Natura w Dolsku i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zaproszonych gości. Celem organizacji spotkania była integracja uczestniczek projektu ze środowiskiem lokalnym to jest miejscowym Kołem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Związkiem Kombatantów RP i Byłych Więźniów koło Dolsk, uczniami Gimnazjum w Dolsku, oraz przedstawicielami władz samorządowych, a także osobami samotnymi z gminy Dolsk.

Gospodarzem spotkania była kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku pani Alicja Olschak, która powitała zaproszonych gości, złożyła swiąteczno-noworoczne życzenia. Następnie głos zabrała uczestniczka projektu, która podczas krótkiego wystąpienia omówiła główne cele projektu „Chcesz-możesz”, a także przedstawiła zrealizowane już działania. Uroczyste życzenia złożyli również Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, Przewodnicząca, Rady Miasta i Gminy Dolsk Pani Janina Pawełczyk, oraz Ksiądz Proboszcz Dolskiej Parafii Tomasz Buliński. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali Jasełek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dolsku, które wprowadziły w świąteczną atmosferę. Spotkanie było okazją do złożenia sobie nawzajem życzeń, przełamania się opłatkiem. Uwiecznieniem spotkania był występ „chóru Lutnia” –który zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd.

002

 

 

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego